Bahçeniz yaza hazır mı ?

Yağışlı, kasvetli ve serin günlerden güneşli, neşeli ve sıcacık günlere geçiş yaptık. Bütün kış kapalı yerlere mahkum olan bizler de “fırsat bu fırsat” deyip soluğu balkonlarda, bahçelerde aldık. Sabırsız bünyelerimizin beklentisini anlamak kolay ama peki bahçelerimiz yaza ne kadar hazır?

Eğer bahçeniz için yaz hazırlığı kapsamında bir şeyler yapmadıysanız paniğe gerek yok. Basit ve uygulanabilir bir reçeteyle size yardım etmeye hazırız.

Budama:

İlk yapmanız gereken, ağaçlarınızın ve çiçeklerinizin güzel çiçekler vermesi için budama yapmalısınız. Bunun için de güçsüz ve solgun dalları kesmeniz gerek.

Gübreleme:

Gübrelemeyi doğru yaptığınız takdirde kökler güçlenir, daha iyi çiçek ve meyve almak için gerekeni yapmış olursunuz. Önemli olan tek şey, gereğinden fazla gübre kullanmamanızdır. Gübrelemeyi şu sıralarda yapmanız doğru olacaktır. Çünkü don olayının yaşanmadığı zamanlarda yapılan gübreleme, iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Çiçeklendirme ve Sulama:

Bahçenizin ya da balkonunuzun rengarenk çiçeklerle süslü olmasını istiyorsanız size bu mevsimde dikmenizi önerebileceğimiz çiçekler arasında şakayık, leylak, lale ve sümbülü sayabiliriz. Kır bahçesi görünümü istiyorsanız pembe ya da beyaz kır çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Çiçek dikiminden sonra da yapmanız gereken şey, düzenli bir sulama takvimi oluşturmak. Günlük su vermek ve her çiçeğin su ihtiyacı hakkında bilgi sahibi olmak, bitkilerinizin sağlıklı büyümesi için yeterli olacaktır. Size bir de tüyo verelim: Yaz aylarında en doğru sulama zamanı, sabahın ilk saatleridir.

Mobilyalar ve Dekorasyon:

Kış aylarını depoda geçiren bahçe mobilyaları, artık gün yüzü görebilir. Kılıflarını yıkayarak, mobilyaları temizleyerek sezona hazırlanabilir, renkli süslemelerle bahçenize ya da balkonunuza muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Mangalları Unutmayın:

Madem yaz geldi, bahçe ve balkonlardaki hazırlıkları da tamamladığımıza göre sıra geldi keyif yapmaya. Bahçe keyiflerinin vazgeçilmezi mangalınızı temizlemeyi unutmayın ve kullanıma hazır hale getirin. Güzel havalarda, sevdiklerinizle birlikte olmanın tadını çıkarmak için vakit kaybetmeyin.

Unutmayın; bu yazın muhteşem geçmesi sizin elinizde!

HAKKIMIZDA

PROLAND 2015 yılında kurularak, insanların yaşamaktan keyif alacağı, beş duyusuyla hissedebileceği, fonksiyonel, estetik, zaman içinde gelişen ve değişen dinamik yaşam ortamlarını tasarlayarak onları hayata geçirmeyi ve devamlılığını sağlamayı temel prensibi olarak üstlenmiştir. Dizayn anlayışımızın farklılığı peyzajı, rengi, dokusu, kokusu ile yaşayan bir tablo gibi ortaya çıkartır ve konuyu sanatsal boyutuyla da göstermeye imkan verir. Her yönüyle profesyonel olan ve kusursuzluk prensibiyle çalışan ekibimiz tüm hizmetlerinde en yüksek kalite standardına ulaşarak tam müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefler.

© 2020 . Tüm Hakları Saklıdır. ProLand Peyzaj

İLETİŞİM

BODRUM 

Tel : 0541 881 3806

Tel : 0252 385 3601

Mail: prolandpeyzaj@gmail.com

  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram

            0541 881 38 06 

Teklif Alın

Bodrum proland, Peyzaj, Proje, Mimarlık
Proland Peyzaj, Rulo Çim, Proje, Mimar, Bodrum