Bahçeye Dair

Bahçe bakımı ve bahçecilik konusuna ilgi duyan ve ihtiyacı olanlar için hazırlanan yazılar aracılığıyla bilgilendirirken gözden kaçırmamanız gereken ufak püf noktalarına da yer veriyor. Sizler burada bitkiler, çim bakımı ve bahçeciliğin altın kurallarına dair pek çok bilgiyi bulabilirsiniz.

Topiary sanatı ilk kez Roma bahçelerinde uygulanan bir budama sanatıdır.Daha sonraları ise yaygın bir şekilde kullanılan bu sanat, bahçe sanatında yüzyıllardır uygulanmaya devam etmektedir.Romalılar isimlerini,birçok hayvan figürlerini, savaş sahnelerini topiary sanatı ile canlandırmışlardır.Günümüzde Romalılara ait bu sanat eserlerini Amerika'da bulunan J. Paul Getty Müzesinde görebilirsiniz.

Şubat ayında yapılacak 15 bahçe bakımı önerisi ile bitkilerinizi bahara hazırlamak son derece kolay. Budama, bahçe temizliği ve gübreleme odaklı bir bakım bahçenizde şubat ayını verimli geçirmenizi sağlar.

Budama makası nasıl kullanılır? Nasıl bilenir? Bir bahçeniz ve bitkileriniz varsa mutlaka bir budama makasına sahip olmalısınız. İşte tüyolar.

Güzel çimler dünyanın her yerindeki bahçelerde en çok görülmek istenen şeylerden biridir. Mükemmel bahçeyi elde etmenizde size yardımcı olacak beş faydalı ipucunu burada bulabilirsiniz.
Açık havada dışarı çıkma mevsimi tam anlamıyla başladı. Artık güzel çimlerinizin keyfini çıkarma vakti. Çimlerinize doğru bakımı uygularsanız canlı ve yemyeşil görünümüyle mahallenizin gurur ve keyif kaynağı haline gelir. Size bu konuda yardımcı olmak için dikkate alınması gereken önemli noktaların bir listesini oluşturduk

Bir bahçeyi en güzel ortaya çıkaran ve eşsiz bir huzur veren çimler tüm bitkiler gibi düzenli bakım ve onarım ister. Tüm yıl boyunca çimleriniz için nasıl bakım yapmak gerektiğini merak ediyorsanız yazımızı dikkatle okuyun. Çimleriniz hep yeşil ve bakımlı kalsın.

En özet hali ile bir çeşit organik gübre anlamına gelen kompost nasıl hazırlanır merak ediyorsanız bu bilgiler işinize çok yarayacak. Bitkisel ve hayvansal atıkların nem ve oksijen vasıtası ile çürümesi ile oluşan kompost farklı yöntemler kullanılarak elde ediliyor.

Devamı için...