Bodrum Peyzaj Ağaç Rulo Çim Otomatik Sulama

Proje ve Planlama

Uygulama

Sulama Sistemleri

Sulama

Bahçenizde sulama hortumuna ve personele ihtiyaç duyulmadan, bahçenizde bulunan çim ve bitkilerinizin ihtiyacı olan suyun otomatik olarak, istenen miktarda ve zamanlarda otomatik olarak verilmesini sağlayan sisteme denir.

Proje & Planlama

Sulama zamanlayıcılarının kontrol ettiği Selenoid (Elektrik & Pilli) vanalar, istenen bölgedeki su geçişini kontrol eder ve bu vanaların üzerine monte edilen Ana boru ve ekleme malzemeleri sayesinde su geçişi başlar ve tasarlanan noktalardaki sprey başlıklar sulama işlemini gerçekleştirir.

Sulama sisteminin önemi öncelikle projelendirme sonrasında ise proje ve uygulama planlama ile devam eder. Biz sizlerin alanları için gerekli olan en doğru ve optimal projeyi hazırlayarak ve iş planlamasını yaparak uygulama öncesi hazırlıklarımız ile sizlerle oluyoruz.

Bodrum Peyzaj Ağaç Rulo Çim Otomatik Sulama
Bodrum Peyzaj Ağaç Rulo Çim Otomatik Sulama

Uygulama ve Sulama

gibi elemanlar sırasıyla monte edilerek, otomatik sulama sistemi bölüm bölüm tamamlanmaktadır. İşlem sonunda toprak üzerinde sulama işlemi sırasında hortum ve diğer parçalarını göremezsiniz.

Sulama sisteminin önemi alanınızda birbiri ile örtüşen ve eş değerlerde sulama yapmakta olan sistem oluşturmak ile devam eder. Periyodik zaman dilimlerinde eş değerli su miktarları ile sulanan her bitkide akıcı ve düzenli bir gelişme takibi yapmak mümkündür. Siz değerli müşterilerimize bu hassas konuda en doğru ve uygun sistemi tesis etmek en büyük ilkemizdir.

Öncelikle otomatik sulama yapılacak toprak yüzey yaklaşık 25 cm derinlikte ve 15cm eninde kazılmaktadır. Kazılan kanala gömülen boruların üzerine sırasıyla ;

  1. Boru ve Ekleme Malzemeleri

  2. Sprey başlıklar

  3. Damlama Boruları

  4. Selenoid Vanalar

  5. Zamanlayıcılar

  6. Sulama Sensörleri